Hotel Winna Góra

W malowniczo położonym miejscu,  między rzeką Odrą a Oławą, przy drodze z Oławy do Siedlec, wśród sosnowego lasu znajduje się Hotel Winna Góra.

Historia Winnej Góry

Pierwsze wzmianki o początkowo Sosnowym Wzgórzu (Kiefenberg) pochodzą z 1396 roku, kiedy miasto Oława zakupiło folwark we wsi Siedlce.
W 1754 roku król Prus Fryderyk II podczas wizyty w zajeŸździe, zafascynowany miejscem i mikroklimatem, nakazał założyć na stoku wzgórza plantację winorośli. Wówczas pojawiła się nazwa Winna Góra (Weinberg), która funkcjonuje do dziœś.

W przewodniku turystycznym z 1935 r. pt. “Ohlau und Umgebung” opisano zabudowania na Winnej Górze jako “… chętnie odwiedzany cel wypraw turystycznych, gdzie w ciszy, w rozmarzeniu, wolny od zgiełku i hałasu miasta, w œśrodku natury, wspaniale wkomponowany w otoczenie, został stworzony dla wypoczynku obiekt…”.
Po 1945 roku budynki ulegały dewastacji. W 1999 roku rozpoczęto prace budowlane, których celem było wierne odtworzenie zniszczonych zabudowań i przywrócenie im pierwotnej funkcji…

Zdjęcie zabudowań Hotelu Winna Góra przed remontem. Zdjęcie z 1999r.

W chwili obecnej w zabudowaniach mieści się Hotel Winna Góra.

Znajdujemy tutaj optymalne warunki do prowadzenia konferencji, szkoleń, zjazdów i spotkań okolicznościowych. Obiekt dysponuje dwoma salami i namiotem plenerowym.
Duża sala daje możliwość dowolnej aranżacji wystroju wnętrza, dostosowanego do charakteru spotkania.
Mała sala wraz z dodatkowym oszklonym pomieszczeniem, stwarza klimat do spotkań integracyjno-szkoleniowych.
Namiot w plenerze znakomicie nadaje się do organizacji dużych imprez integracyjnych.

Hotel oferuje 44 miejsca noclegowe w pokojach 2- oraz 3-osobowych z łazienkami. Do dyspozycji są również dwie klimatyzowane sale konferencyjno-bankietowe z tarasem, mogącymi pomieścić łącznie około 240 osób.

Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji tj. jazda konna, muzyka na żywo, przejażdżka bryczką, spływ kajakowy czy zabawy dla dzieci pod kierunkiem animatorów.

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej.  Hotel posiada również profil na FB.

Hotel “Winna Góra” ul. Siedlecka 2, 55-200 Oława

Tekst powstał w oparciu o rozmowę z właścicielem oraz stronę internetową Hotelu.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT