Świat alpak – Młodoszowice

“Świat alpak” Młodoszowice 65
49-200 Młodoszowice
tel. 505 310 997

swiatalpak@gmail.com

https://www.facebook.com/swiatalpak/


Młodoszowice, niewielka wieś w gminie Grodków  może się pochwalić zabytkowym kościołem z XV-XVI w. pw. św. Marcina Biskupa oraz niesamowitym miejscem, w którym możemy odpocząć z ….alpakami. “Świat alpak”, bo o nim mowa, to jedyne gospodarstwo na terenie Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej, które oferuje udział w terapii, edukacji i wypoczynku z alpakami w roli głównej.

Skąd taki pomysł i jak wygląda jego realizacja? O tym opowiedzą już sami pomysłodawcy.

Świat alpak powstał z fascynacji i odkrycia odmienności wśród zwierzęcego królestwa. To zanurzenie się w spokoju i łagodnym usposobieniu tych egzotycznych zwierząt, zaczerpnięcie oddechu, a przede wszystkim poczucie przyjemności z obcowania z nimi.  Nasze motto brzmi: “Niesiemy radość”. Zaczerpnij z niej już dziś!

Alpaki – kto to taki?

Alpaki to zwierzęta z rodziny wielbłądowatych pochodzące z Ameryki Południowej.

Dlaczego właśnie one tak świetnie nadają się do pracy z ludźmi?

  • Po pierwsze – ich wygląd. Już na sam widok alpak malują się uśmiechy na twarzach i to nie tylko najmłodszych. Ich duże oczy oraz oryginalne grzywki wzbudzają radość i zainteresowanie, a miękkie i przyjemne w dotyku futro sprawia, że możne je głaskać i przytulać bez przerwy.
  • Po drugie – charakter. Alpaki to zwierzęta o łagodnym i spokojnym usposobieniu. Bardzo lubią towarzystwo, zwłaszcza dzieci. Są ciekawe otoczenia, bardzo szybko się uczą i współpracują z człowiekiem. Te cechy sprawiają, że idealnie nadają się do terapii, a dzieci i dorośli świetnie czują się w ich towarzystwie.
  • Po trzecie – nie uczulają. Wełna alpak jest hipoalergiczna, więc kontakt z nimi jest alternatywą dla osób uczulonych na sierść innych zwierząt.
  • Po czwarte – doskonale się dostosowują. Alpaki to zwierzęta o doskonałych zdolnościach adaptacyjnych. Po odpowiedniej socjalizacji i treningu potrafią chodzić po schodach, jeździć samochodem czy windą.
Nasze alpaki – Dyzio i Piórko pochodzą z hodowli Alpaki na Okęciu. To zupełne przeciwieństwa. Różni je wygląd, temperament, a nawet sposób poruszania się. Łączy je jedno: uwielbiają towarzystwo ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Co można znaleźć w naszej ofercie?

♥ ALPAKOTERAPIA – terapia kontaktowa w towarzystwie alpak wspomagająca efektywność edukacji i rehabilitacji. Wpływa korzystnie na rozwój sfery ruchowej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej zarówno dzieci jak i dorosłych. Dedykowana jest zwłaszcza dla osób z dysfunkcjami rozwojowymi i niepełnosprawnych. Jednak bez wątpienia ukoi zmysły i nerwy wszystkich zestresowanych i zabieganych. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się zajęcia dla dzieci z ADHD, dla dzieci długotrwale hospitalizowanych, dla osób starszych, samotnych, z załamaniami nerwowymi, z depresją, z obniżoną samooceną, z nadciśnieniem, z zaburzeniami ruchomymi lub po prostu dla tych, którzy szukają kontaktu ze zwierzętami.
♥ EDUKACJA Z ALPAKAMI – połączenie przyjemnego z pożytecznym. Alpaki przez swój aktywny udział w zajęciach motywują dzieci do łatwiejszego i szybszego nabywania nowych umiejętności i przyswajania wiedzy. Dzieci znacznie chętniej i z większym zaangażowaniem biorą udział w zajęciach oraz dłużej koncentrują się na wykonywanym zadaniu. W naszej ofercie posiadamy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym o tematyce związanej z alpakami lub dopasowanej do aktualnie omawianych treści programowych.
♥ SPOTKANIE Z ALPAKAMI– to świetnie spędzony czas w towarzystwie alpak. Umożliwia dzieciom nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, a przez wspólną zabawę także otwarcie się na kontakt z rówieśnikami. W trakcie zajęć dzieci głaszczą, przytulają i karmią alpaki. Przebywanie z alpakami łagodzi uczucie napięcia, niepokoju, pomaga rozluźnić się i otworzyć na świat zewnętrzny, a także stymuluje rozwój zmysłów i zwiększa aktywność. Dzieci sprawując opiekę nad alpakami uczą się empatii oraz odpowiedzialności za żywą istotę.
♥ ANIMACJA IMPREZ I EVENTÓW – z przyjemnością pojawimy się na urodzinach Twojego dziecka, na piknikach rodzinnych i innych tego typu imprezach, by uatrakcyjnić je alpaczą obecnością oraz zachęcić najmłodszych do aktywności przez wspólne zabawy i konkursy animacyjne.
♥ SPACER Z ALPAKAMI – wspólnie przygotujemy alpaki do drogi i wybierzemy się na około godzinny spacer po naszej okolicy. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia terminu.
♥ WARSZTATY, WYKŁADY, PRELEKCJE
♥ SPRZEDAŻ WYROBÓW Z WEŁNY ALPAK
♥ UDZIAŁ W SESJACH FOTOGRAFICZNYCH
Opis powstał w oparciu o materiały dostępne na profilu FB oraz rozmowy z właścicielami.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT