Świece woskowe z węzy – warsztaty

Wartość cennych składników wydobywających się ze świec woskowych cennych składników leczniczych jest nie do przecenienia i nikt chyba nie zaprzeczy, że ich palenie jest pełne zalet. Aby palenie świec miało efekt oczyszczający, muszą one być wykonane w 100 procentach z wosku pszczelego.  Z pewnością jesteście ciekawi, jak taka przebiega produkcja takiej świecy? Otóż… wyselekcjonowane plastry węzy zwijane są ręcznie, przy zachowaniu odpowiedniej temperatury, a do po produkcji świec woskowych z węzy pszczelej, używa się plastrów węzy o różnych kształtach oraz grubości.  Proces ten wymaga precyzji i cierpliwości, o czym przekonały się uczestniczki naszych warsztatów, podczas których wspólnie wykonywałyśmy świece z węzy pszczelej, nadając im standardowy wygląd. Każda świeca została jednak udekorowana w indywidualny sposób. Było pięknie, pachnąco i wesoło.

 

Zadanie finansowane ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu KIERUNEK NOWE FIO finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021 – 2030.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT