Tawerna Kapitańska

Ścinawa Polska 38a, Oława

tel. 71 303 82 91


Tawerna Kapitańska to ekskluzywna restauracja położona w Marine Oława w Ścinawie Polskiej. Oferta poza doskonałą kuchnią obejmuje nocleg oraz wynajem apartamentów kapitańskich i pływających. Jest to wyjątkowe miejsce. Drugiego takiego nie znajdziecie nie tylko na Dolnym Śląsku, ale również w żadnym innym zakątku Polski.

By poznać walory tego miejsca oddamy głos jego Twórcom.

“Nasza restauracja ulokowana w Marinie pod Wrocławiem zapewni Wam niezwykłe doznania kulinarne. Swoją wyjątkowość nasze potrawy zawdzięczają umiejętnościom szefowej kuchni Pani Annie Skarżyńskiej, która tworzy unikalne autorskie kompozycje. Wpływ na smak naszych dań mają również używane składniki – wykorzystujemy wyłącznie regionalne produkty figurujących na liście tradycyjnych produktów. W naszym menu znajdziecie steki wołowe dojrzewające, a także baraninę, drób i wieprzowinę. Uraczymy Was również pieczonym przez nas chlebem oraz rybami i homarami z naszych hodowli, a także lokalnymi napitkami.

Rozkoszując się wyszukanym smakiem naszych potraw, będziecie mogli podziwiać piękny widok na Odrę. A po skończonym posiłku skorzystać z atrakcji, jakie zapewnia położenie naszej restauracji.

Restauracja Tawerna Kapitańska odwołuje się do najlepszych tradycji kuchni staropolskiej i pielęgnuje lokalne dziedzictwo gastronomiczne. Dlatego dla naszym gościom serwujemy potrawy przygotowywane z użyciem regionalnych produktów, znajdujących się na liście produktów tradycyjnych. Odwiedzając naszą restaurację, będziecie mieli możliwość spróbowania robionego przez nas chleba, a także steków wołowych dojrzewających. Zaserwujemy Wam także ryby z własnej hodowli, jak również wieprzowinę i drób. Gamę smaków doskonale uzupełnią regionalne napitki.

Restauracja Tawerna Kapitańska  ma swoją siedzibę przy Marinie Oława w Ścinawie Polskiej. Daje to niepowtarzalną okazję, aby po obiedzie odbyć podróż po Odrze. Przystań turystyczna znajduje się w malowniczej krainie o zapierającym dech piersiach pejzażu. Zapewnia przy tym kompleksowe wyposażenie dla gości przypływających rzeką. Mogą oni zacumować swoją łódź w porcie lub wyciągnąć ją na brzeg, skorzystać z podłączania do prądu i wody, a także przeprowadzić naprawy i konserwacje swojej jednostki. Przygotowaliśmy dla nich również propozycje noclegu. Wszystko to razem sprawia, że Marina Oława rok po roku otrzymuje najwyższą notę w Ogólnopolskim Spisie Marin i Portów, czyli 5 na 5 możliwych gwiazdek.”

Restauracja posiada profesjonalną stronę internetową, z którą warto się zapoznać, by znaleźć wszelkie informacje. Bieżące relacje są również przekazywane na profilu na FB.

Odwiedzając Tawernę Kapitańską warto znaleźć czas by skorzystać z odrzańskiej przystani turystycznej Marina Oława w Ścinawie Polskiej koło Oławy.

Opis i zdjęcia są własnością i powstały dzięki uprzejmości zespołu Tawerny Kapitańskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT