Warsztaty na temat starych odmian winorośli

Dzisiejsze warsztaty i rozmowy z mieszkańcami gminy Popielów nt. starych odmian winorośli podczas Popielove Folkowe. Festiwal rękodzieła i regionalnych produktów uważamy za bardzo udane. 🙂
Celka prowadziła warsztaty dla dzieci i rodziców pod nazwą ” Drzewo życia z mchu” oraz prowadziła z dziećmi obserwacje różnych preparatów przez mikroskop. Michał opowiadał o Chasselas Schoenedel Gutedel jako sztandarowej odmianie Nadodrza.
Dodatkiem były materiały informacyjne o Chasselas, o formach prowadzenie winorośli przy domach, a co wspaniale ilustruje niemiecka strona “Fassdangrunn”, a co nadal widzimy we wsiach nad Odrą.
Zainteresowaniem cieszyły się grzanki czosnkowe z gronami Chasselas wg francuskiego przepisu.
Spotkaliśmy też znajomą brzeżankę @Jadwiga Kulczycka z LGD Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak , która z koleżanką degustowała nasze grzanki. 🙂
Dziękujemy Paniom z urzędu gminy w Popielowie za współpracę, a którym grzanki też smakowały. 🙂
P. S.
Dziękujemy również za prezent od Lawendowe Zacisze Biadacz , czyli pyszny syrop z lawendy. 🙂
I na koniec dziękujemy bardzo @Joanna Makarewicz za przywiezienie nam pysznego obiadu. 💕🙂

Stowarzyszenie “W ogrodzie Viadrusa”

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT