Wieża ciśnień w Grodkowie

Miejska wieża ciśnień w Grodkowie znajduje się przy ul. Krakowskiej 29. Powstała w latach 1925-1926, a celem jej budowy było zwiększenie ciśnienia w miejskiej sieci wodociągowej. Wieża wybudowana została z cegły na planie koła, szczytowa część to ośmiokątna głowica z okienkami, pokryty blachą dach wieńczy charakterystyczna iglica. Nad wejściem umieszczony był napis “Erbaut 1925-26”, który w tej chwili jest niewyraźny.

Jeśli interesuje Cię sposób działania wieży ciśnień lub chcesz poznać inne tego typu budowle na terenie Polski, zachęcamy do odwiedzania strony internetowej poświęconej tej tematyce. WIEŻE CIŚNIEŃ

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadanie finansowane w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” - Realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2022 dla obszaru działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

W ogrodzie Viadrusa © 2019. All rights reserved. | Blosom.IT